גוגל אנליטקס

מה זה גוגל אנליטיקס?

 

גוגל אנליטיקס הוא שירות שמספק גוגל, אשר מאפשר לכם לעקוב אחר תנועת הגולשים באתר ולצבור מידע רלוונטי שיסייע לכם בעתיד. אתם יכולים להסתפק בגרסה הרגילה, או ללכת כל הגרסה המיועדת לחברות וארגונים גדולים, אליה מצטרפות גם הדרכות וקורסים מטעם גוגל.

 

מה ניתן לעשות עם גוגל אנליטיקס?

מערכת האנליטיקן מאפשרת לכם לקבל מידע לגבי מספר הכניסות לאתר בכל יום, הזמן הממוצע של גולש באתר, אחוז המבקרים החדשים לעומת מבקרים חוזרים, שיעור היציאות מדף הכניסה, כמות הדפים הממוצעת שכל משתמש צפה בהם, ועוד.

 

מידע אודות הגולשים

המידע שתוכלו לקבל מהאנליטיקס לגבי הגולשים שלכם, הוא אכן יקר ערך. תוכלו לקבל מידע לדוגמא לגבי השפה בה הם משתמשים, מאיפה הם מגיעים, מה מערכת ההפעלה שלהם, האם הם הגיעו לאתר שלכם ממחשב או מטלפון. כל אלו יסייעו לכם למקסם את האתר לרזולוציה מסוימת ולהתאים אותו לכמה שיותר משתמשים.

 

פילוח גולשים

האנליטיקס מאפשר לכם לקבל מידע לגבי גיל הגולשים שנכנסים לאתר שלכם, תחומי  העניין שלהם והמין שלהם, על מנת שתוכלו להתאים את האתר לקהל היעד שמבקר בו בתדירות גבוהה. ניתן לבצע גם פילוח מתקדם, למשל עבור משתמשים מסוימים שגרים באיזור מסוים במדינה מסוימת ודוברים שפה מסוימת. זה בהחלט יכול לסייע לכם לפנות לקהל היעד שלכם באופן המקצועי ביותר.

 

קידום האתר

האנליטיקס מאפשר לכם לקבל נתונים לגבי מילות המפתח שגולשים הגיעו דרכן, מה מהירות בטעינה של האתר, האם גולשים הגיעו ממנוע החיפוש או מקישורים חיצוניים? כל הנתונים הללו יסייעו לכם להמשיך ולקדם את האתר באופן אורגני, מכיוון שהמידע הזה מאפשר ניתוח של התנועה ממנועי החיפוש, והבנה כיצד מילות המפתח משפיעות על התנועה בתוך האתר. המשתמשים יכולים להגיע בעקבות מילת מפתח מסוימת, אבל אם העמוד לא מכיל עבורם את המידע הרלוונטי, הם ינטשו אותו במהרה, וזה מידע שתרצו בהחלט לדעת.

 

שימוש מקצועי בגוגל אנליטיקס

המערכת הזו בהחלט שמה אתכם במקום אחר מבחינה מקצועית, והאינטרנט מרובה הכשרות, מדריכים והסברים כיצד ניתן להיעזר בה. אם אתם פחות מתחברים לתחום הטכני, חשוב לוודא עם אנשי המקצוע שאתם עובדים עימם, שאכן המערכת מחוברת לאתר שלכם.

יש לכם שאלה או בקשה?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.