מהירות אתר וורדפרס

מהירות אתר וורדפרס

מהירות אתר וורדפרס

 

אחד הפרמטרים העיקריים להצלחת אתר וורדפרס הוא מהירות אתר וורדפרס. מדוע? חלק ניכר מהגולשים עשויים לעזוב את האתר לאחר מספר שניות קטן, כלומר, ככל שמהירות האתר תהיה גבוהה יותר, כך יש סיכוי לא לאבד גולשים רלוונטיים שממהרים לעזוב לאתר הבא, לאחר מספר שניות. בכל שנה המחקרים מראים כי משך השהייה באתר עבור גולש ממוצע, הוא 2-3 שניות, במידה ואין משהו שתופס את העיניים. דמיינו לעצמכם שלאתר לוקח 7 שניות להיטען, כמה גולשים אתם יכולים לפספס?

 

מהירות אתר וורדפרס היא במילים אחרות יותר מכירות. מדובר בחוויית גלישה חיובית יותר, אחוזי נטישה נמוכים יותר, וכמובן – דירוג האתר גבוה יותר בגוגל, כתוצאה מכל אלו.

 

כיצד ניתן לבצע אופטימיזציה למהירות הטעינה? לפניכם מספר עצות שימושיות, כאשר ההמלצה שלנו היא כמובן להיעזר באיש מקצוע לנושא.

 

דחיסת קבצי האתר – באותו אופן בו אנו יכולים לדחוס קבצי זיפ ולצמצם את משקלם, נוכל לדחוס גם את קבצת האתר ולשפר את מהירות האתר וטעינתו באופן משמעותי.

 

דחיסת תמונות – על מנת להקליל את משקל האתר ולגרום לו להיטען מהר יותר, חשוב להוריד משקל מהתמונות והקבצים הגרפיים. ניתן לעשות זאת באמצעות כיווץ התמונות, וישנם תוספים מקצועיים שעושים זאת דוגמת EWWW Image Optimizer  בחינם, ו- Imagify בתשלום, ומומלץ מאוד. אפשר גם להמיר את התמונות לפורמט WEBP, אשר בהחלט יכול להקטין את משקל התמונות באופן משמעותי. הפורמט הזה נתמך ברוב הדפדפנים.

 

אופטימיזציה למסד נתונים – וורדפרס ידועה כמערכת שמבצעת שמירה אוטומאטית של הכל, מה שיכול מאוד להעמיס על מסד הנתונים ולהאט את מהירות האתר וטעינתו. ברגע שמבצעים ניקוי של מידע לא רלוונטי ממסד הנתונים, זה בהחלט יכול להמריץ את קצב טעינת האתר. אפשר להיעזר בתוסף מעולה https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/ אשר מבצע ניקוי של מסד הנתונים. חשוב כמובן לבצע גיבוי למסד הנתונים לפני כל פעולה של התוסף.

 

במידה והאתר שלכם נטען באיטיות, קצב הנוטשים גבוה, ואין תנועה גדולה, בהחלט חשוב לבדוק את מהירות האתר, מהירות הטעינה, ולהסתייע בבעל מקצוע אחראי ואמין, שיסייע לכם לשפר את מהירות האתר ואת מהירות הטעינה.

הדרך לטופ מתחילה כאן ! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.