פרסום רופאים באינטרנט

שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

פרסום רופאים באינטרנט

מכיוון שמקצוע הרפואה אינו כמקצועות אחרים בשוק, והעוסקים בו אחראים על חיי אדם, גם בתחום של פרסום רופאים באינטרנט ישנם כללים מאוד ברורים של מה מותר ומה אסור. התקנות הללו – תקנות הרופאים (פרסומת אסורה), פורסמו בשנת 2008 והן הסדירו את המקרים בהם מותר לרופאים לפרסם תכנים, ומתי כמובן אסור לפרסם, ומה.

מה מותר לרופאים לפרסם באינטרנט?

לרופאים מותר לפרסם עובדות, מחקרים אובייקטיביים, ומידע טכני כגון שעות פעילות, כתובת, דרכי הגעה. מותר לרופא לפרסם כל מה שמעשיר את הציבור במידע רלוונטי ויכול לסייע לציבור בקבלת החלטה מסוימת.

פרסום רופאים באינטרנט – מה אסור?

  • אסור לרופא לפרסם מידע לא נכון – עובדות שגויות, מצג שווא, או כל מידע שיכול להטעות את הציבור ולגרום לו להפעיל שיקול דעת מוטעה, בשל תוכן שפרסם הרופא.
  • אסור לרופא לפרסם מידע שעשוי לפגוע בשמו של רופא אחר.
  • אסור לרופא לפרסם מידע שמעודד צריכת שירותים רפואיים.
  • אסור לרופא לפרסם מידע שמפר חיסיון רפואי.
  • אסור לרופא לציין סיכויים להצלחת טיפול או נתונים סטטיסטיים שמעידים על מידת הצלחת הטיפול או השירות הרפואי, אלא אם כן נתקבל אישור מהותי ממשרד הבריאות בנושא.
  • אסור לרופא להבטיח הצלחה של טיפול

חשוב להבין, מותר לרופא לפרסם מאמרים מקצועיים, ידיעות חדשותיות, אך הם אינם יכולים לשווק את עצמם או רופא אחר, באמצעות המאמרים האלו. המאמרים צריכים לתת תמונת מצב אובייקטיבית, ממצאים ועובדות, ולא לעודד רכישה של מוצר או שירות כלשהו.

רופא אינו איש מקצוע רגיל, הוא אמון על טיפול והצלת חיי אדם, ולכן כל פרסום שלו או בשמו, חייב להיעשות במשנה זהירות. אם אתם רופאים או כותבי תוכן אשר כותבים עבור רופאים, חשוב מאוד להבין ולנקוט בכללים ובתקנות הללו בכל פרסום. אם אינכם בטוחים לגבי פרסום מסוים, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הפרסום והשיווק, אשר יוכל לבדוק את התוכן ולוודא כי הוא עומד בכללים ובתקנות של פרסום עבור רופאים באינטרנט- תקנות הרופאים (פרסומת אסורה). קידום ממומן בגוגל  יכול בהחלט לתת פתרון מצויין לרופאים עם בניית קמפיין מקצועי ומדוייק נוכל לייצר יותר פניות לתחום הרפואה אותו אנו מעוניינים לשווק 

הדרך לטופ מתחילה כאן ! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.