שיפור מהירות אתר וורדפרס

שיפור מהירות אתר וורדפרס

 

לגוגל יש מספר גדול של אלגוריתמים אשר באמצעותם נקבע דירוג של אתר מסוים. חלקם סודיים ולא ניתנים לפיענוח, חלקם מוכרים וידועים, ובהחלט ניתן להיעזר בהם, על מנת לקדם את האתר.

אחד האלגוריתמים הידועים של גוגל, ואפשר לומר גם החשובים, אשר משפיעים על דירוג האתר, הוא מהירות האתר.

 

בחשבון פשוט, אתר שעולה מהר, נטען במהירות, מדורג גבוה יותר בגוגל. אתר שלוקח לו זמן לעלות והוא נטען לאט, מדורג נמוך יותר בגוגל. מדוע? גם זה די פשוט: ברגע שלאתר לוקח זמן להיטען ולעלות, והוא לא עולה מהר, זה אומר שהוא מסורבל, איטי, לא מקצועי, לא מותאם ובעיקר לא משרת את הגולשים. גוגל לא אוהבת שהגולשים ממתינים יותר מדי, במיוחד כאשר בכל שנה, מחקרים מראים כי המשך של גולש ממוצע באתר, הולך ופוחת. לכן עלינו לעשות כל מה שביכולתנו על מנת לבצע שיפור מהירות אתר וורדפרס.

 

שיפור מהירות אתר וורדפרס – איך עושים את זה?

ישנן כמה פעולות שניתן לבצע על מנת לשפר את מהירות האתר. חלקן ניתנות לביצוע באופן עצמאי, חלקן מומלצות לביצוע על ידי איש מקצוע. מה שבטוח, אם יש לכם אתר, או אם אתם מתכננים להקים אתר, חשוב שתחום זה יהיה במודעותכם באופן שוטף.

 

בדיקה באמצעות גוגל אנליטיקס

אחד הכלים המקצועיים של גוגל, שחשוב שתכירו במידה ואתם מקימים אתר לעסק שלכם, הוא גוגל אנליטיקס. ניתן לקבל המון מידע ונתונים באמצעות הכלי הזה, אחד מהם הוא מהירות טעינת האתר. חשוב שיהיה לכם צ'קליסט של מספר פעולות קבועות אחת לשבוע או אחת לחודש (תלוי בסוג האתר), שאתם מבצעים על מנת לשמור על האתר ולוודא שהוא עובד ופעיל במקסימום. ברגע שהבחנתם באמצעות גוגל אנליטיקס שמהירות האתר ירדה, תוכלו לבצע את הפעולות הבאות:

 

  • אופטימיזציה לאתר – באמצעות איש מקצוע חשוב לעבור על כל הפן הטכני של האתר, לוודא שהכל עובד כמו שצריך, ואין שום תקלה שמעכבת את המערכת.
  • כיווץ תמונות – תוכלו להיעזר בתוכנות על מנת לכווץ תמונות ותוכן גרפי, שידוע כבד יותר ומשפיע על מהירות האתר.
  • תוספים – חשוב להסיר תוספים שאינם בשימוש, הם פשוט "תופסים מקום" לחינם.

 

הדרך לטופ מתחילה כאן ! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.