כיווץ תמונות

כיווץ תמונות

אחת הפעולות החשובות שתוכלו לבצע על מנת לקדם את האתר שלכם היא כיווץ תמונות. מה הקשר בין זה לבין קידום האתר? התשובה פשוטה: ככל שהתמונות כבדות יותר, מהירות הטעינה של האתר איטית יותר. ככל שמהירות האתר איטית יותר, הדירוג שלו בגוגל יורד, מכיוון שאחד הדברים שגוגל ממש לא מקדם הוא אתרים שלא עושים את המקסימום כדי להיות בטופ, הווה אומר – מהירות טעינה גבוהה. על האפשרויות לביצוע פעולת כיווץ – בעמוד שלפניכם.

כיצד ניתן לבצע אופטימיזציה לתמונות באתר?

פשוט מאוד: הבוחרים את הפורמט האופטימלי לתמונה, מוודאים שהתמונה באורך וברוחב המתאים, ולבסוף – מבצעים את פעילות הכיווץ. בואו נסביר.

בחירת פורמט אופטימלי לתמונה

למשל עבור מוצרים ועיצוב, פורמט JPEG, אחד הנפוצים ברשת, בהחלט יעשה עבודה מצוינת. הוא יכול לשמור על משקל קל לצד איכות טובה. ניתן להיעזר בפורמט הזה גם עבור תמונות אווירה בדף הבית ובדפים נוספים.

תוכלו להיעזר גם בפורמט PNG, נפוץ לא פחות, על מנת לכווץ תמונות עם רקע שקוף (לעיצוב בעיקר), עבור טקסטים, גרפיקה וצילומי מסך, וכמובן עבור תמונות איכותיות בדף הבית על מנת לשמור על צבע וחדות ברמה גבוהה.

גודל תמונה מותאם עבור כיווץ תמונות

אם אין אפשרות להשתמש בגודל הטבעי של התמונה ועלינו לבצע התאמה, הגודל המומלץ הוא לעמוד עבור מחשב הוא 2560 פיקסלים מקצה לקצה. עבור טלפון נייד, חשוב לזכור שהגדלים משתנים ויש להתעדכן, אפשר לעשות זאת ברשת בקלות. בכל מקרה נכון לעכשיו, הגודל המומלץ הוא 1080 רוחב ו-102- גובה.

כיווץ התמונה בפועל

ניתן לבצע את פעולת הכיווץ באמצעות פוטושופ, באמצעות דחיסה ידנית של תמונות עם tinyPNG  ואפילו באמצעות שירותים חינמיים ברשת. ישנם תוספים שעושים את העבודה בשבילכם כגון CrushPics  לשופיפיי, או  tinyPNG לוורדפרס.

חשוב לבצע פעולת כיווץ לכל התמונות

במיוחד אם האתר שלכם הוא אתר מסחרי ויש בו אינסוף תמונות של מוצרים, אם אתם רוצים שהגולשים שנכנסים לאתר לא ירימו ידיים לאחר חצי דקה שהאתר טרם נטען, הרי שפעולת הכיווץ קריטית להצלחת האתר ולהצלחת העסק.

הדרך לטופ מתחילה כאן ! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוד בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.